Podróż z psem

Podróż z psem czy zabranie pupila na wycieczkę zyskuje na popularności, ponieważ staje się coraz mniej kłopotliwe. Także zabranie psa samochodem do weterynarza jest dla większości opiekunów nieuniknione. Dlatego tak ważne jest zadbanie o to, by podróż była przyjemna a przede wszystkim bezpieczna.

Oto kilka wskazówek, jak to zrobić:

Zapobieganie wypadkom

Najważniejsze żeby nasi pupile nie poruszały się swobodnie w samochodzie podczas podróży. Pamiętaj podróż na kolanach z psem lub luzem w bagażniku jest niebezpieczna zarówno dla zwierzęcia, jak i dla pasażerów. Szczególnie w razie nagłego hamowania.

Bezpieczeństwo czworonoga

W razie wypadku pies zapięty w szelki lub pasy jest znacznie mniej narażony na odniesienie poważniejszych obrażeń.

Legowiska samochodowe

Przewożenie psa w legowisku w przestrzeni bagażowej samochodów typu kombi może okazać się dobrym pomysłem, a nawet ułatwić mu drzemkę. Warto jednak wziąć pod uwagę, że niektóre psy mogą się stresować, jeśli będziesz znajdować się poza zasięgiem ich wzroku.

Maty do samochodu

Przewożenie pupila na tylnym siedzeniu będzie idealnym rozwiązaniem dla czworonogów, które nie potrafią rozstać się ze swoim opiekunem. W tym wypadku warto zaopatrzyć się w pokrowce samochodowe, które pozwolą utrzymać Ci czysty samochód oraz w pasy bezpieczeństwa, które unieruchomią psa i podczas podróży.

Czy psy mogą podróżować na przednim siedzeniu?

Psy mogą podróżować z przodu samochodu, jeśli zadbasz o to, by były odpowiednio zabezpieczone na przykład w fotelikach dla psa na przednie siedzenie. Pamiętaj, by odsunąć fotel jak najdalej i wyłączyć przednią poduszkę powietrzną pasażera.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 18